Жорстоке поводження з тваринами: поради юриста

viktoria.adv
Сообщения: 15
Зарегистрирован: 14 июн 2018, 07:48
Контактная информация:

Жорстоке поводження з тваринами: поради юриста

Сообщение viktoria.adv » 07 май 2020, 01:55

Тварини беззахисні перед лицем людської жорстокості, мовчки страждають і гинуть від рук злочинців-неадекватів і лише в наших з вами силах вплинути на систему байдужості і насильства!

Якщо ви зіткнулися з фактом жорстокого поводження з твариною, який призвів до її каліцтва або смерті - необхідно домогтися відкриття кримінального провадження, оскільки навмисне каліцтво або вбивство тварини - це злочин.
Нижче наводимо план дій за чітко прописаними рекомендаціями юриста, зоозахисниці Марина Суркова.
-------------------------------
Отже,
Якщо Ви виявили труп тварини з ознаками насильницької смерті (внаслідок тілесних ушкоджень чи отруєння) або живу тварину з тяжкими тілесними ушкодженнями (каліцтвом) -> викликайте поліцію за номером 102 -> далі пишіть заяву про вчинення кримінального правопорушення за ст.299 ККУ (зразок заяви за посиланням https://bit.ly/2Wn1p70) -> а також домагайтеся виїзду на місце події слідчо-оперативної групи для складення протоколу огляду місця події (відповідно до ст.237 КК України), та огляду трупу, якщо виявлене тіло тварини (відповідно до ст.238 КК України) з залученням судово-ветеринарного експерта або державного спеціаліста ветеринарної медицини (ветлікаря). -> Далі необхідно домогтися обов'язкового доставлення трупу до судово-ветеринарного експерта (або хоча б до ветеринарної клініки де проведуть розтин трупу і складуть Протокол розтину трупу і огляду трупу з зазначенням причин смерті, щоб потім на підставі цього Протоколу розтину і огляду трупу експерт зміг скласти експертний висновок).

ВАЖЛИВО: при виявленні трупу тварини або явних ознак тілесних ушкоджень (чи каліцтва), слідчий, який є стороною кримінального провадження, зобов'язаний забезпечити проведення експертизи.

Посилання на Інструкцію про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0705-98

Список лабораторій, котрі можуть провести патологоанатомічний розтин трупу, скласти відповідний протокол і відібрати зразки паталогічного матеріалу для подальшого проведення токсікологічної експертизи у містах за лінком: https://bit.ly/2Qef8uN

Зверніть увагу, що в проміжок часу між написанням Вами заяви та відкриттям кримінального провадження слідчий може передати труп тварини (або живу, але скалічену тварину) на відповідальне зберігання особі, яка може забезпечити таке зберігання (і надання допомоги скаліченій тварині) за Актом передачі трупу тварин (чи тварини) на відповідальне зберігання за підписом слідчого і відповідальної особи.

Отже, слідчий ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ забезпечити проведення експертизи. А Ви можете йому допомогти, надавши вищевикладену інформацію.
Невиконання слідчим своїх службових обов'язків є, як мінімум службовою халатністю, за що передбачена кримінальна відповідальність статтею 367 Кримінального кодексу України. Або ж зловживання службовим становищем в інтересах злочинця, за що передбачена кримінальна відповідальність статтею 364 КК України.
Резонанс у соц. мережі та підтримка мешканців, ЗМІ і зоозахисних організацій - теж дуже важливі в ході справи.

Вернуться в «Законы Украины о кинологии»